Aktualności

Aktualności

        • Uroczyste Zakończenie Szkolnego 2025/202626.06.2026
          • Uroczyste Zakończenie Szkolnego 2025/2026

          • Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026

             

                    26 czerwiec to dzień, w którym przypadło zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W obecności i przy pomocy zaproszonych gości wręczono nagrody i stypendia uczniom z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Wśród gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Młynary – pani Renata Bednarczyk; Sekretarz – pani Anna Kołodziej-Rabiczko; Kierownik Posterunku Policji w Młynarach – asp. szt. Sławomir Łowczak; Komendant OSP w Młynarach – pan Wojciech Karczewski; Proboszcz – ks. kan. Tomasz Bielecki; Przewodnicząca RR – pani paulina Bednarczyk; Przewodniczący Rady Miasta – pan Karol Jóźwiak.

            Podczas uroczystości społeczność szkolna pożegnała absolwentów, którzy od września rozpoczną kolejny etap w swoim życiu. Nie obyło by się bez występu naszych zespołow muzycznych ,,Lawa” i ,,Ambrozja”. Zakończenie roku zaczęliśmy Mszą Świętą , na której śpiewała Scholka.

            Udanych wakacji dla wszystkich!

        • Podziękowania za pamięć i życzenia26.06.2026
          • Podziękowania za pamięć i życzenia

          • Podziękowania

            Podziękowania za życzenia i pamięć z okazji Jubileuszu 80-lecia Z okazji obchodów 80-lecia istnienia naszej szkoły, na ręce Dyrekcji wpłynęło mnóstwo gratulacji oraz listów z życzeniami. Jesteśmy niezwykle wzruszeni tak licznymi wyrazami uznania. Serdecznie dziękujemy za pamięć, ciepłe słowa i życzenia dalszych sukcesów w edukacji. Za wszystkie gratulacje dziękujemy w szczególności:

            • Przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, w tym Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu, Wicemarszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wicestaroście Elbląskiemu ,Kuratorowi Oświaty w Olsztynie, posłom i senatorom,

            • Instytucjom, urzędom i organizacjom współpracującym ze szkołą,

            • Lokalnym szkołom i placówkom oświatowym,

            • Wszystkim przyjaciołom naszej szkoły. Otrzymane dowody sympatii to dla nas nie tylko wielki zaszczyt, ale i ogromna motywacja do dalszej pracy na rzecz wychowania i kształcenia młodego pokolenia. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami w tak ważnym dla nas momencie.

             

        • SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!😍❤25.06.2026
          • SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!😍❤

          •  

            Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania Pani Burmistrz Miasta i Gminy Młynary, Renacie Bednarczyk, za wyjątkowy prezent z okazji jubileuszu 80-lecia naszej szkoły.Podarowane kolorowe siedziska nie tylko znacznie podniosą komfort wypoczynku naszych uczniów podczas przerw, ale również staną się piękną ozdobą szkolnych korytarzy.

            Dziękujemy za pamięć, wsparcie i serce okazane naszej placówce w tak wyjątkowym dla nas roku jubileuszowym!

        • Szkolny konkurs gier planszowych25.06.2026
          • Szkolny konkurs gier planszowych

          • W dniu 18.06. 2026 roku. W świetlicy Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach przeprowadzono I Szkolny Turniej w grze planszowej RUMMIKUB. W rozgrywkach o tytuł mistrzowski brało udział piętnaścioro uczniów z klas 2-7.

            Po rozgrywkach grupowych w półfinale zagrało ośmioro zawodników.

            Cztery gry finałowe wyłoniły Mistrzynię. Została nią Michalina Michewicz z klasy IIA.

            Kolejne miejsca zajęli:

            Miejsce II – Julia Gbel (klasa 3A);

            Miejsce III – Oliwier Rusiecki (klasa IIB);

            Miejsce IV – Maciej Semkiw (klasa IIIA).

            Nagrodę Fair Play zdobyła Hanna Grudzińska z klasy IIA.

            Turniej zorganizowali i poprowadzili: p. Bożena Iwaszkiewicz, p. Sylwia Brodowska i ks. Mirosław Wnęk.

            Organizatorzy dziękują serdecznie uczestnikom turnieju i gratulują finalistom. Ponadto wielkie podziękowania należą się Rodzicom, Dziadkom, Babciom i Wszystkim, którzy poświęcają swój czas. Trenując naszych młodych czempionów. Kto wie, może w przyszłości będą oni grali w Mistrzostwach Świata?

            I Szkolny Turniej RUMMIKUB stanowi imprezę towarzyszącą obchodom Jubileuszu 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach.

        • Stypendium Dyrektora Szkoły 25.06.2026
          • Stypendium Dyrektora Szkoły

          • W drugim semestrze roku szkoku szkolego 2025/2026 uczniom z największą średnią Komisja do spraw przyznawania pomocy materialnej uczniom Szkoły Podstawowej w Młynarach przyznała stypendia dyrektora szkoły. Wyróżnieni:

            1. Grabkowska Maja IVa 5,80

            2. Iwanicka Oliwia IVa 5,30

            3. Preuszof Katarzyna IVa 5,50

            4. Citowicz Oskar IVa 5,50

            5. Sacharczuk Dominik IVb 5,60

            6. Korybski Aleksander IVb 5,20

            7. Falkowska Alicja Va 5,36

            8. Sobasz Radosław Va 5,36

            9. Paczuski Maciej Va 5,55

            10. Kujawa Nikodem Vb 5,55

            11. Romanek Natalia Vb 5,27

            12. Młynarczyk Iga Vb 5,36

            13. Płaza Aurelia Vb 5,36

            14. Zdziech Emma VIa 5,27

            15. Chęsy Dominik VIa 5,33

            16. Rusiecka Lena VIb 5,45

            17. Wesołek Nadia VIb 5,27

            18. Grudzińska Julia VIIa 5,15

            19. Gnyp Nikodem VIIa 5,00

            20. Gnyp Aleksander VIIa 5,15

            21. Sacharczuk Wiktoria VIIb 5,54

            22. Walczak Julia VIIIa 5,82

            23. Gałecki Jakub VIIIa 5,53

            24. Grochola Adam VIIIa 5,47

            25. Radtke Dominika VIIIa 5,00

            26. Kozicińska Daria VIIIa 5,06

            27. Najduch Lena VIIIa 5,29

            28. Dębińska Nikola VIIIa 5,00

            29. Zdziech Julia VIIIb 5,06

            30. Kaja Młynarczyk IVb 5,20

            31. Kaja Zienkiewicz VIb 5,27

        • Klasy pierwsze w Dinoparku22.06.2026
          • Klasy pierwsze w Dinoparku

          • Klasy pierwsze w Dinoparku

                   18 czerwca uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Kamili Grabkowskiej, pani Anny Zalewskiej oraz dwóch mam wyruszyły do Dinoparku w Malborku, aby sprawdzić, czy dinozaury nadal istnieją. Okazało się, że tak – ale nie są już takie groźne jak kiedyś. Dzieci skorzystały z parku linowego, kina 5d i wielu innych atrakcji. Pogoda, mimo zapowiedzi, dopisała. Dzieciom smakowały lody, gofry i frytki. Wyjazd był udany – dzieci chcą jeszcze tam wrócić.

        • Niezapomniany Bal Absolwenta 2026 22.06.2026
          • Niezapomniany Bal Absolwenta 2026

          • 18 czerwca 2026 r odbył się wieczór pełen wzruszeń, radości i wspaniałej zabawy! Nasi absolwenci oficjalnie pożegnali szkolne mury podczas uroczystego Balu Absolwenta, który odbył się w urokliwym otoczeniu Agroturystyki „U Piotra i Pawła”. Przepiękna sceneria, eleganckie kreacje i podniosła atmosfera sprawiły, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

            Tradycyjnie bal rozpoczął się od dostojnego poloneza. Absolwenci z wielką klasą i zaangażowaniem zaprezentowali układ chorograficzny, wzruszając zgromadzonych rodziców oraz grono pedagogiczne. Po części oficjalnej przyszedł czas na odrobinę szaleństwa – wspólnie zatańczona Belgijka zintegrowała wszystkich i dała sygnał do rozpoczęcia dynamicznej zabawy.

            Wydarzenie swoją obecnością uświetnili wyjątkowi goście. Na balu obecna była  pani dyrektor Urszula Białobrzeska  , która w ciepłych słowach życzyła młodzieży sukcesów na kolejnych etapach edukacji. Nie mogło zabraknąć również dumnych wychowawców – pani Agnieszki Sochy oraz pana Piotra Walczaka – którzy przez lata wspierali swoich podopiecznych w szkolnych zmaganiach, a tego wieczoru świętowali razem z nimi.

            O fantastyczną oprawę muzyczną i doskonały nastrój na parkiecie zadbał DJ Magik. Dzięki jego energicznym miksom, licznym zabawom i konkursom, parkiet ani przez chwilę nie był pusty.

            Ten wyjątkowy wieczór nie odbyłby się bez ogromnego zaangażowania rodziców. To właśnie oni, jako główni organizatorzy balu, zadbali o każdy, nawet najmniejszy detal – od wyboru pięknego miejsca, przez pyszne menu, aż po dekoracje. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom za trud włożony w przygotowanie tego niezapomnianego pożegnania.

            Drodzy Absolwenci! Rozpoczęliście właśnie nowy rozdział. Życzymy Wam, aby Wasza przyszłość była tak jasna i radosna, jak noc Waszego balu!

        • Egzamin  na kartę rowerową17.06.2026
          • Egzamin na kartę rowerową

          • Nasi uczniowie przystąpili dziś do egzaminu na kartę rowerową. Wydarzenie odbyło się przy współpracy z funkcjonariuszami Policji, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem części praktycznej oraz przypomnieli uczestnikom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
            Uczniowie wykazali się znajomością przepisów oraz umiejętnością bezpiecznego poruszania się rowerem. Gratulujemy wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin i zdobyli swoje pierwsze „rowerowe uprawnienia”!
            Dziękujemy Policji za wsparcie i zaangażowanie w edukację naszych uczniów.