Aktualności

Aktualności

        • Szkolny konkurs gier planszowych25.06.2026
          • Szkolny konkurs gier planszowych

          • W dniu 18.06. 2026 roku. W świetlicy Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach przeprowadzono I Szkolny Turniej w grze planszowej RUMMIKUB. W rozgrywkach o tytuł mistrzowski brało udział piętnaścioro uczniów z klas 2-7.

            Po rozgrywkach grupowych w półfinale zagrało ośmioro zawodników.

            Cztery gry finałowe wyłoniły Mistrzynię. Została nią Michalina Michewicz z klasy IIA.

            Kolejne miejsca zajęli:

            Miejsce II – Julia Gbel (klasa 3A);

            Miejsce III – Oliwier Rusiecki (klasa IIB);

            Miejsce IV – Maciej Semkiw (klasa IIIA).

            Nagrodę Fair Play zdobyła Hanna Grudzińska z klasy IIA.

            Turniej zorganizowali i poprowadzili: p. Bożena Iwaszkiewicz, p. Sylwia Brodowska i ks. Mirosław Wnęk.

            Organizatorzy dziękują serdecznie uczestnikom turnieju i gratulują finalistom. Ponadto wielkie podziękowania należą się Rodzicom, Dziadkom, Babciom i Wszystkim, którzy poświęcają swój czas. Trenując naszych młodych czempionów. Kto wie, może w przyszłości będą oni grali w Mistrzostwach Świata?

            I Szkolny Turniej RUMMIKUB stanowi imprezę towarzyszącą obchodom Jubileuszu 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach.

        • Stypendium Dyrektora Szkoły 25.06.2026
          • Stypendium Dyrektora Szkoły

          • W drugim semestrze roku szkoku szkolego 2025/2026 uczniom z największą średnią Komisja do spraw przyznawania pomocy materialnej uczniom Szkoły Podstawowej w Młynarach przyznała stypendia dyrektora szkoły. Wyróżnieni:

            1. Grabkowska Maja IVa 5,80

            2. Iwanicka Oliwia IVa 5,30

            3. Preuszof Katarzyna IVa 5,50

            4. Citowicz Oskar IVa 5,50

            5. Sacharczuk Dominik IVb 5,60

            6. Korybski Aleksander IVb 5,20

            7. Falkowska Alicja Va 5,36

            8. Sobasz Radosław Va 5,36

            9. Paczuski Maciej Va 5,55

            10. Kujawa Nikodem Vb 5,55

            11. Romanek Natalia Vb 5,27

            12. Młynarczyk Iga Vb 5,36

            13. Płaza Aurelia Vb 5,36

            14. Zdziech Emma VIa 5,27

            15. Chęsy Dominik VIa 5,33

            16. Rusiecka Lena VIb 5,45

            17. Wesołek Nadia VIb 5,27

            18. Grudzińska Julia VIIa 5,15

            19. Gnyp Nikodem VIIa 5,00

            20. Gnyp Aleksander VIIa 5,15

            21. Sacharczuk Wiktoria VIIb 5,54

            22. Walczak Julia VIIIa 5,82

            23. Gałecki Jakub VIIIa 5,53

            24. Grochola Adam VIIIa 5,47

            25. Radtke Dominika VIIIa 5,00

            26. Kozicińska Daria VIIIa 5,06

            27. Najduch Lena VIIIa 5,29

            28. Dębińska Nikola VIIIa 5,00

            29. Zdziech Julia VIIIb 5,06

        • Klasy pierwsze w Dinoparku22.06.2026
          • Klasy pierwsze w Dinoparku

          • Klasy pierwsze w Dinoparku

                   18 czerwca uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Kamili Grabkowskiej, pani Anny Zalewskiej oraz dwóch mam wyruszyły do Dinoparku w Malborku, aby sprawdzić, czy dinozaury nadal istnieją. Okazało się, że tak – ale nie są już takie groźne jak kiedyś. Dzieci skorzystały z parku linowego, kina 5d i wielu innych atrakcji. Pogoda, mimo zapowiedzi, dopisała. Dzieciom smakowały lody, gofry i frytki. Wyjazd był udany – dzieci chcą jeszcze tam wrócić.

        • Niezapomniany Bal Absolwenta 2026 22.06.2026
          • Niezapomniany Bal Absolwenta 2026

          • 18 czerwca 2026 r odbył się wieczór pełen wzruszeń, radości i wspaniałej zabawy! Nasi absolwenci oficjalnie pożegnali szkolne mury podczas uroczystego Balu Absolwenta, który odbył się w urokliwym otoczeniu Agroturystyki „U Piotra i Pawła”. Przepiękna sceneria, eleganckie kreacje i podniosła atmosfera sprawiły, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

            Tradycyjnie bal rozpoczął się od dostojnego poloneza. Absolwenci z wielką klasą i zaangażowaniem zaprezentowali układ chorograficzny, wzruszając zgromadzonych rodziców oraz grono pedagogiczne. Po części oficjalnej przyszedł czas na odrobinę szaleństwa – wspólnie zatańczona Belgijka zintegrowała wszystkich i dała sygnał do rozpoczęcia dynamicznej zabawy.

            Wydarzenie swoją obecnością uświetnili wyjątkowi goście. Na balu obecna była  pani dyrektor Urszula Białobrzeska  , która w ciepłych słowach życzyła młodzieży sukcesów na kolejnych etapach edukacji. Nie mogło zabraknąć również dumnych wychowawców – pani Agnieszki Sochy oraz pana Piotra Walczaka – którzy przez lata wspierali swoich podopiecznych w szkolnych zmaganiach, a tego wieczoru świętowali razem z nimi.

            O fantastyczną oprawę muzyczną i doskonały nastrój na parkiecie zadbał DJ Magik. Dzięki jego energicznym miksom, licznym zabawom i konkursom, parkiet ani przez chwilę nie był pusty.

            Ten wyjątkowy wieczór nie odbyłby się bez ogromnego zaangażowania rodziców. To właśnie oni, jako główni organizatorzy balu, zadbali o każdy, nawet najmniejszy detal – od wyboru pięknego miejsca, przez pyszne menu, aż po dekoracje. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom za trud włożony w przygotowanie tego niezapomnianego pożegnania.

            Drodzy Absolwenci! Rozpoczęliście właśnie nowy rozdział. Życzymy Wam, aby Wasza przyszłość była tak jasna i radosna, jak noc Waszego balu!

        • Egzamin  na kartę rowerową17.06.2026
          • Egzamin na kartę rowerową

          • Nasi uczniowie przystąpili dziś do egzaminu na kartę rowerową. Wydarzenie odbyło się przy współpracy z funkcjonariuszami Policji, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem części praktycznej oraz przypomnieli uczestnikom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
            Uczniowie wykazali się znajomością przepisów oraz umiejętnością bezpiecznego poruszania się rowerem. Gratulujemy wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin i zdobyli swoje pierwsze „rowerowe uprawnienia”!
            Dziękujemy Policji za wsparcie i zaangażowanie w edukację naszych uczniów.

             

        • Tydzień dla bezpieczeństwa16.06.2026
          • Tydzień dla bezpieczeństwa

          • Nasza szkoła czynnie włącza się w  kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. Inicjatywa ma na celu podsumowanie całorocznej pracy profilaktycznej oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego, letniego wypoczynku. Tegoroczna edycja „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” skupia się w sposób szczególny na zmianach w przepisach prawa dotyczących ochrony dzieci i młodzieży oraz wyzwaniach świata cyfrowego. Kluczowe obszary tematyczne obejmują: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo nad wodą, oraz bezpieczeństwo cyfrowe. 

            W dniu dzisiejszym w naszej szkołe odbyły się pogadanki z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu  asp. Natalią Karpińską, mł. asp.  Grzegorzem Łuczko oraz policjantką z Posterunku Policji w Młynarach  st. sierż. Katarzyną Stando. Pogadanki dotyczyły bezpieczeństwa ruchu drogowegoa zwłaszcza nowych przepisów ruchu drogowego dla osób poruszających się rowerami, rowerami elektrycznymi, hulajnogami elektrycznymi oraz urządzeniami transportu osobistego. Serdecznie dziękujemy za te cenne spotkania, służące bezpieczeństwu naszych uczniów. 

            A już jutro egzamin na kartę rowerową. Życzymy powodzenia.

             

        • Uroczyste obchody 80-lecia Szkoły Podstawowej w Młynarach15.06.2026
          • Uroczyste obchody 80-lecia Szkoły Podstawowej w Młynarach

          • Uroczystości z okazji 80-lecia 

                          W Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach cały bieżący rok szkolny obfitował
            w wyjątkowe wydarzenia i wzruszające spotkania związane z jubileuszem naszej placówki. Jednak ostatnie dni ubiegłego tygodnia były dla całej społeczności szkolnej, absolwentów i przybyłych gości niezapomnianym zwieńczeniem obchodów osiemdziesięciolecia szkoły. Obchody 80-lecia szkoły objęli honorowym patronatem: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król, Starosta Elbląski Maciej Romanowski i Burmistrz Miasta
            i Gminy Młynary Renata Bednarczyk.

            W czwartek odbyła się uroczysta akademia, podczas której społeczność szkolna pożegnała z należytymi honorami stary sztandar szkoły – symbol wartości, które przyświecały naszej pracy od dekad. Z rąk przedstawicieli Rady Rodziców nasi uczniowie odebrali nowy sztandar, przed którym cała młodzież szkolna złożyła uroczyste ślubowanie, a który został poświęcony podczas podniosłej i wzruszającej mszy świętej odprawionej następnego dnia w intencji naszej szkoły, przy udziale jej uczniów
            i pracowników, zarówno byłych, jak i obecnych oraz wszystkich jej dobroczyńców.

            Wśród gości obecni byli między innymi: Renata Bednarczyk - Burmistrz Miasta i Gminy Młynary, Robert Turlej - Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, prof. Dariusz Kucharczyk - pełnomocnik wojewody do spraw Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej, który przybył w imieniu wojewody warmińsko-mazurskiego Radosława Króla,  Paulina Piotrowska - Dyrektor Biura Senatorskiego Senatora pana Gustawa Marka Brzezina, Michał Rutkowski - dyrektor biura poselskiego posłanki na sejm Rzeczpospolitej Polskiej pani - Teresy Wilk, Jerzy Czapliński - dyrektor biura poselskiego posła na sejm Rzeczpospolitej Polskiej  pana Zbigniewa Ziejewskiego, Anna Właszyn - wizytator powiatu elbląskiego Warmińsko- Mazurskiego Kuratorium Oświaty
            w Olsztynie - Delegatura w Elblągu, Ryszard Zając - Wicestarosta Elbląski, Karol Jóźwiak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Młynarach, Anna Kołodziej-Rabiczko- sekretarz Miasta i Gminy Młynary. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele służb mundurowych oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych i kulturalnych i innych instytucji.

            Zanim udaliśmy się uroczystym korowodem do kościoła, byliśmy świadkami dwóch niezwykłych wydarzeń: wkopania kapsuły czasu z listem do uczniów z 2046r. autorstwa Radosława Sobasza z klasy Va oraz zasadzenia jubileuszowego jarzębu pospolitego podarowanego przez Nadleśnictwo Młynary , natomiast po mszy świętej uczniowie, pracownicy i przybyli goście przemaszerowali pod nowym sztandarem na Warszawską 1, gdzie rozpoczęła się oficjalna uroczystość obchodów jubileuszu szkoły. Akademię otworzył występ uczniów klas drugich i trzecich, którzy z dziecięcą prostotą i delikatnością wyśpiewali swoją radość i wiarę we własne siły. Pani dyrektor Urszula Białobrzeska zwróciła się do zebranych: „Drodzy Absolwenci! Patrząc dziś na Was, widzimy najpiękniejszy efekt pracy wielu pokoleń nauczycieli. Jesteście najlepszym dowodem na to, że szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie  i relacje, które pozostają na całe życie. Mamy nadzieję, że powrót w te mury przywoła wiele pięknych wspomnień i pozwoli choć na chwilę wrócić do czasów młodości. Bo rzeczywiście trudno pozostać obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część swojego życia.”

            W trakcie akademii usłyszeliśmy nie tylko skrót historii szkoły, życzenia i gratulacje jubileuszowe, ale również wiele cennych, wzruszających wspomnień z ust naszych dostojnych gości: przedstawicieli samorządu, instytucji współpracujących, absolwentów oraz byłych pracowników szkoły. Wiele emocji dostarczył występ reaktywowanego na tę okazję zespołu wokalno-tanecznego Gwiezdni, który w latach 1979-1992 rozsławiał imię naszej placówki na regionalnych festiwalach i konkursach piosenki. Wraz z zespołem Lawa, który jest kontynuacją muzycznych tradycji szkoły,  Gwiezdni wykonali utwór „Poranek życia”, który wielu pokoleniom uczniów Szkoły Podstawowej w Młynarach przypominał o ulotności czasu i czerpaniu radości z życia tu i teraz. W dalszej części uroczystości goście mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Pociąg do Edukacji” w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego Drabina, do którego energicznie i rytmicznie wprowadził nas zespół wokalny Ambrozja cudownie zaskakującą wersją utworu „Panie Janie”, zatytułowaną nie inaczej, tylko „Osiemdziesiąt”! Młodzi aktorzy z Drabiny nie tylko zafundowali widzom podróż w czasie, przedstawiając, jak zmieniały się realia szkolne przez dekady. Zapewnili też nam przeżycie bogatego wachlarza emocji. Scenariusz poruszył najistotniejsze wartości w szkolnictwie, przypomniał, gdzie bije serce każdej szkoły. Podkreślił, że szkoła podstawowa to stacja początkowa, a każdy absolwent sam układa swe dalsze tory. I było to mocne. Wzruszające do łez. Ale było też wesoło! A szczególnie kolorowo i beztrosko zrobiło się nam, kiedy wjechał na peron pociąg z lat osiemdziesiątych. Piosenka finałowa - w wykonaniu wszystkich zespołów artystycznych Szkoły Podstawowej w Młynarach: przedstawicieli Gwiezdnych, Lawy, Ambrozji i Drabiny -  to utwór stworzony specjalnie na tę okazję. „Nasza szkoła w Młynarach” mówi o codziennych zmaganiach uczniów, ich radościach i smutkach, o życiu w naszym małym miasteczku, które kręci się nieustannie jak koło młyńskie w  jego herbie, o historii i przyszłości, o wspomnieniach i marzeniach. A przede wszystkim o ludziach, którzy są obok. Nawet jeśli nie będą tam zawsze, to na zawsze pozostają w naszych sercach. Po części oficjalnej, nasi goście udali się na poczęstunek oraz zwiedzanie sal wspomnień przygotowanych w salach lekcyjnych.

            Kolejnym punktem obchodów jubileuszu był uroczysty bal absolwenta. Pierwszym tańcem na parkiecie tego wieczoru był nasz narodowy piękny i dostojny polonez, który zatańczyli niemal wszyscy goście zgromadzeni w sali balowej „Agroturystyki u Piotra i Pawła” w Młynarach (uwaga: bez wcześniejszych prób!). Podczas imprezy była przestrzeń na szkolne wspomnienia w Pokoju Wspomnień, było mnóstwo rozmów, wspólnych zdjęć, zabaw integracyjnych i oczywiście czystej radości płynącej z muzyki i tańca.

            Minione dni były dla nas wszystkich szczególnym czasem, pełnym refleksji, wspomnień, wdzięczności, radości, spotkań po latach, rozmów o tym, co było, co jest dziś, ale też śmiałych spojrzeń na to, co może przynieść nam przyszłość. A to jeszcze nie koniec obchodów jubileuszu! 27 czerwca odbędzie się koncert zespołu Lawa, który przez niemal ćwierć wieku nie tylko pozwala uczniom naszej szkoły rozwijać pasję do śpiewu i muzyki, ale również wzmacniać samoocenę i odwagę, uczyć się współpracy i odpowiedzialności. A przede wszystkim, od ponad dwudziestu lat jest z nami podczas tak pięknych i ważnych wydarzeń, jak tegoroczny jubileusz. Zapraszamy serdecznie do Sali widowiskowo-kinowej Ośrodka Kultury w Młynarach 27 czerwca o godzinie 18:00.

            Nie byłoby nowego sztandaru, gdyby nie fundatorzy, którym bardzo dziękujemy: Rada Miejska
            w Młynarach, Piotr, Alicja, Mikołaj, Kinga, Kaja Zienkiewicz, Anna Kołodziej-Rabiczko, Jadwiga Korwel, Urszula Białobrzeska, Beata Dusza, Jadwiga Wiśniewska-Szynkiewicz, RR przy SP Młynary, RP Szkoły Podstawowej w Młynarach, Klasa IB 2025/2026, Ewa i Waldemar Nisiewicz, Izabela i Janusz Guzicz, Agnieszka i Maciej Socha, Wioletta i Grzegorz Kisiel, Danuta i  Stanisław Bukowscy, Anna Niestoruk, Nadzieja i Stanisław  Sosin, Alina Mikołajczyk, Bożena i Tadeusz Wandrowscy, Halina i Leszek Piaseccy, Justyna Pawłowicz, Justyna Korybska, Katarzyna i Jan Rożak, Władysław  Brachun, Krzysztof Semmerling, Joanna i Jacek Sacharczuk, Jarosław Ratajczak, Barbara i Czesław  Pilimon, Jolanta Zacharzewska ,Joanna, Daria, Sylwia Kozicińskie , Agnieszka
            i Radosław Grzegorzak ,  Restauracja Deja Vu Młynary.

            Organizację przedsięwzięcia wsparli sponsorzy, za co składamy serdeczne podziękowania:

            • PKS Elbląg-Władysław Brachun
            • Salon fryzjerski Agnes- Agnieszka Brewczak
            • Tartak DREWMET- Jarosław Garbaczewski
            • BS Malbork Oddział Młynary-Stanisław Słomski
            • Mechanika Pojazdowa Radosław Lisowski,
            • PHU RO-MA Robert i Mariusz Rusieccy,
            • Prosto z pola- Mateusz i Kinga Bisewscy,
            • Pośrednictwo Finansowe i Ubezpieczeniowe Perfect-Stanisław Jasina,
            • Kamieniarstwo - Adam i Jacek Leonowicz,
            • Kwiaciarnia "Kornelia"-Teresa Ryś
            • Kopalnia piasku Robity- Jarosław Grzanka

            https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski    

            https://www.powiat.elblag.pl/pl/starostwo/starostwo 

            https://www.mlynary.pl/