Aktualności

Aktualności

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/202627.06.2026
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          •  

            26 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026.

            Był to wyjątkowy dzień, podczas którego podsumowaliśmy miesiące wspólnej pracy, nauki i licznych sukcesów, a także pożegnaliśmy absolwentów klas VIII oraz rozpoczęliśmy długo wyczekiwane wakacje.

            Podczas uroczystości wyróżniono uczniów, którzy przez cały rok osiągali wysokie wyniki w nauce oraz otrzymali wzorową lub bardzo dobrą ocenę zachowania. Był to moment pełen zadumy i radości zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli.

            Szczególnym punktem uroczystości było wręczenie Stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Młynary. Pani Burmistrz Renata Bednarczyk uhonorowała uczniów klas VIII, którzy na przestrzeni ośmiu lat nauki wyróżniali się wyjątkowymi osiągnięciami edukacyjnymi oraz wzorową postawą.

            Następnie Pani Dyrektor Urszula Białobrzeska wręczyła Stypendia Dyrektora uczniom klas IV–VIII, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen w kończącym się roku szkolnym.Podziękowania otrzymali również absolwenci oraz uczniowie aktywnie działający na rzecz naszej lokalnej społeczności.W imieniu Miejsko-Gminnego Oddziału Ochotniczych Straży Pożarnych wręczył je Komendant Miejsko-Gminny Pan Wojciech Karczewski, doceniając zaangażowanie młodzieży w działalność społeczności lokalnej.Nie zabrakło również wzruszających chwil.

            Podczas uroczystości pożegnaliśmy naszą wieloletnią koleżankę, Panią Barbarę Iwanicką, która po wielu latach pracy przeszła na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy za oddanie, życzliwość i serce włożone w wychowanie kolejnych pokoleń uczniów. Życzymy Pani Barbarze dużo zdrowia, spokoju oraz wielu pięknych chwil w nowym etapie życia.

            Zakończenie roku szkolnego było pełne wzruszeń, emocji i uśmiechów. Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników, dziękujemy za wspólnie spędzony rok i życzymy bezpiecznych, słonecznych oraz pełnych niezapomnianych przygód wakacji.

            Do zobaczenia we wrześniu!

             

             

             

        • Kurtyna opadła… ale wspomnienia zostaną na długo27.06.2026
          • Kurtyna opadła… ale wspomnienia zostaną na długo

          • Za nami niezwykły rok koła teatralnego DRABINA, który był dla nas wyjątkowo intensywny. Na scenie nie brakowało emocji, śmiechu, wzruszeń i gromkich braw, a każdy kolejny występ utwierdzał nas w przekonaniu, że teatr to nie tylko sztuka, ale przede wszystkim ludzie, pasja i wspólnie przeżywane chwile.

            Sezon rozpoczęliśmy z prawdziwym przytupem. Podczas XII Festiwalu Wokalno-Teatralnego „Jesienne Spotkania” nasze grupy zaprezentowały się znakomicie. DRABINA Junior zachwyciła jury spektaklem „Dziób w dziób”, zdobywając I miejsce. Starsza grupa DRABINA wystawiła pełen humoru skecz „Grunt to rodzinka”, który wywalczył II miejsce, dostarczając publiczności wielu powodów do śmiechu.

            Nie zabrakło także indywidualnych sukcesów. Statuetki „Osobowość Roku” trafiły do Julii Walczak oraz Wiktorii Sacharczuk. To wyróżnienia dla osób, które swoją charyzmą, talentem i zaangażowaniem potrafią zarażać innych miłością do teatru. Serdecznie gratulujemy!

            W kwietniu DRABINA miała zaszczyt wziąć udział w koncercie charytatywnym „Razem dla Philipa”, podczas którego zaprezentowaliśmy przedstawienie „Humba Bumba Bang”. Był to wyjątkowy występ, bo oprócz artystycznych emocji towarzyszyła mu piękna idea niesienia pomocy. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego ważnego wydarzenia.

            Zwieńczeniem całorocznej pracy był spektakl „Pociąg do Edukacji”, który swoją premierę miał 11 czerwca. Była to pełna humoru i refleksji podróż przez szkolną rzeczywistość, okraszona świetną grą aktorską, muzyką i ogromną dawką pozytywnej energii. Publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami, a po przedstawieniu nie brakowało ciepłych słów, gratulacji i wyrazów uznania.

            Każdy spektakl był efektem wielu godzin prób, wspólnego poszukiwania pomysłów, pokonywania tremy i wzajemnego wspierania się. To właśnie za kulisami rodziły się nie tylko kolejne sceny, ale również przyjaźnie, które – mamy nadzieję – pozostaną z nami na długo.

            Dziękujemy wszystkim członkom DRABINY za ich zaangażowanie, rodzicom za wsparcie, a naszej wspaniałej publiczności za obecność, życzliwość i każde brawa. To one dodają skrzydeł i motywują do podejmowania kolejnych teatralnych wyzwań.

            Bo choć kurtyna na ten rok już opadła, jesteśmy pewni, że najpiękniejsze role wciąż jeszcze przed nami. Do zobaczenia w kolejnym sezonie!

        • Uroczyste Zakończenie Szkolnego 2025/202626.06.2026
          • Uroczyste Zakończenie Szkolnego 2025/2026

          • Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026

             

                    26 czerwiec to dzień, w którym przypadło zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W obecności i przy pomocy zaproszonych gości wręczono nagrody i stypendia uczniom z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Wśród gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Młynary – pani Renata Bednarczyk; Sekretarz – pani Anna Kołodziej-Rabiczko; Kierownik Posterunku Policji w Młynarach – asp. szt. Sławomir Łowczak; Komendant OSP w Młynarach – pan Wojciech Karczewski; Proboszcz – ks. kan. Tomasz Bielecki; Przewodnicząca RR – pani paulina Bednarczyk; Przewodniczący Rady Miasta – pan Karol Jóźwiak.

            Podczas uroczystości społeczność szkolna pożegnała absolwentów, którzy od września rozpoczną kolejny etap w swoim życiu. Nie obyło by się bez występu naszych zespołow muzycznych ,,Lawa” i ,,Ambrozja”. Zakończenie roku zaczęliśmy Mszą Świętą , na której śpiewała Scholka.

            Udanych wakacji dla wszystkich!

        • Podziękowania za pamięć i życzenia26.06.2026
          • Podziękowania za pamięć i życzenia

          • Podziękowania

            Podziękowania za życzenia i pamięć z okazji Jubileuszu 80-lecia Z okazji obchodów 80-lecia istnienia naszej szkoły, na ręce Dyrekcji wpłynęło mnóstwo gratulacji oraz listów z życzeniami. Jesteśmy niezwykle wzruszeni tak licznymi wyrazami uznania. Serdecznie dziękujemy za pamięć, ciepłe słowa i życzenia dalszych sukcesów w edukacji. Za wszystkie gratulacje dziękujemy w szczególności:

            • Przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, w tym Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu, Wicemarszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wicestaroście Elbląskiemu ,Kuratorowi Oświaty w Olsztynie, posłom i senatorom,

            • Instytucjom, urzędom i organizacjom współpracującym ze szkołą,

            • Lokalnym szkołom i placówkom oświatowym,

            • Wszystkim przyjaciołom naszej szkoły. Otrzymane dowody sympatii to dla nas nie tylko wielki zaszczyt, ale i ogromna motywacja do dalszej pracy na rzecz wychowania i kształcenia młodego pokolenia. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami w tak ważnym dla nas momencie.

             

        • SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!😍❤25.06.2026
          • SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!😍❤

          •  

            Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania Pani Burmistrz Miasta i Gminy Młynary, Renacie Bednarczyk, za wyjątkowy prezent z okazji jubileuszu 80-lecia naszej szkoły.Podarowane kolorowe siedziska nie tylko znacznie podniosą komfort wypoczynku naszych uczniów podczas przerw, ale również staną się piękną ozdobą szkolnych korytarzy.

            Dziękujemy za pamięć, wsparcie i serce okazane naszej placówce w tak wyjątkowym dla nas roku jubileuszowym!

        • Szkolny konkurs gier planszowych25.06.2026
          • Szkolny konkurs gier planszowych

          • W dniu 18.06. 2026 roku. W świetlicy Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach przeprowadzono I Szkolny Turniej w grze planszowej RUMMIKUB. W rozgrywkach o tytuł mistrzowski brało udział piętnaścioro uczniów z klas 2-7.

            Po rozgrywkach grupowych w półfinale zagrało ośmioro zawodników.

            Cztery gry finałowe wyłoniły Mistrzynię. Została nią Michalina Michewicz z klasy IIA.

            Kolejne miejsca zajęli:

            Miejsce II – Julia Gbel (klasa 3A);

            Miejsce III – Oliwier Rusiecki (klasa IIB);

            Miejsce IV – Maciej Semkiw (klasa IIIA).

            Nagrodę Fair Play zdobyła Hanna Grudzińska z klasy IIA.

            Turniej zorganizowali i poprowadzili: p. Bożena Iwaszkiewicz, p. Sylwia Brodowska i ks. Mirosław Wnęk.

            Organizatorzy dziękują serdecznie uczestnikom turnieju i gratulują finalistom. Ponadto wielkie podziękowania należą się Rodzicom, Dziadkom, Babciom i Wszystkim, którzy poświęcają swój czas. Trenując naszych młodych czempionów. Kto wie, może w przyszłości będą oni grali w Mistrzostwach Świata?

            I Szkolny Turniej RUMMIKUB stanowi imprezę towarzyszącą obchodom Jubileuszu 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach.

        • Stypendium Dyrektora Szkoły 25.06.2026
          • Stypendium Dyrektora Szkoły

          • W drugim semestrze roku szkoku szkolego 2025/2026 uczniom z największą średnią Komisja do spraw przyznawania pomocy materialnej uczniom Szkoły Podstawowej w Młynarach przyznała stypendia dyrektora szkoły. Wyróżnieni:

            1. Grabkowska Maja IVa 5,80

            2. Iwanicka Oliwia IVa 5,30

            3. Preuszof Katarzyna IVa 5,50

            4. Citowicz Oskar IVa 5,50

            5. Sacharczuk Dominik IVb 5,60

            6. Korybski Aleksander IVb 5,20

            7. Falkowska Alicja Va 5,36

            8. Sobasz Radosław Va 5,36

            9. Paczuski Maciej Va 5,55

            10. Kujawa Nikodem Vb 5,55

            11. Romanek Natalia Vb 5,27

            12. Młynarczyk Iga Vb 5,36

            13. Płaza Aurelia Vb 5,36

            14. Zdziech Emma VIa 5,27

            15. Chęsy Dominik VIa 5,33

            16. Rusiecka Lena VIb 5,45

            17. Wesołek Nadia VIb 5,27

            18. Grudzińska Julia VIIa 5,15

            19. Gnyp Nikodem VIIa 5,00

            20. Gnyp Aleksander VIIa 5,15

            21. Sacharczuk Wiktoria VIIb 5,54

            22. Walczak Julia VIIIa 5,82

            23. Gałecki Jakub VIIIa 5,53

            24. Grochola Adam VIIIa 5,47

            25. Radtke Dominika VIIIa 5,00

            26. Kozicińska Daria VIIIa 5,06

            27. Najduch Lena VIIIa 5,29

            28. Dębińska Nikola VIIIa 5,00

            29. Zdziech Julia VIIIb 5,06

            30. Kaja Młynarczyk IVb 5,20

            31. Kaja Zienkiewicz VIb 5,27

        • Klasy pierwsze w Dinoparku22.06.2026
          • Klasy pierwsze w Dinoparku

          • Klasy pierwsze w Dinoparku

                   18 czerwca uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Kamili Grabkowskiej, pani Anny Zalewskiej oraz dwóch mam wyruszyły do Dinoparku w Malborku, aby sprawdzić, czy dinozaury nadal istnieją. Okazało się, że tak – ale nie są już takie groźne jak kiedyś. Dzieci skorzystały z parku linowego, kina 5d i wielu innych atrakcji. Pogoda, mimo zapowiedzi, dopisała. Dzieciom smakowały lody, gofry i frytki. Wyjazd był udany – dzieci chcą jeszcze tam wrócić.