W nowym roku otrzymaliśmy niezwykły prezent. Pani Wanda Kuca ( Warska) podarowała nam napisane przez siebie książki. Jesteśmy dumni z sukcesów naszej absolwentki. Książki dostępne są w szkolnej bibliotece.
Serdecznie dziękujemy!
W nowym roku otrzymaliśmy niezwykły prezent. Pani Wanda Kuca ( Warska) podarowała nam napisane przez siebie książki. Jesteśmy dumni z sukcesów naszej absolwentki. Książki dostępne są w szkolnej bibliotece.
Serdecznie dziękujemy!
10 stycznia nastąpiło wręczenie nagród w konkursie ortograficznym dla klas 4-8. Komisja konkursowa wyłoniła z każdego poziomu klas autora bądź autorów prac bezbłędnych lub z najmniejszą liczbą błędów ortograficznych.
A oto zwycięzcy:
MISTRZ ŚWIĄTECZNEJ ORTOGRAFII KLAS CZWARTYCH: Nikodem Kujawa, Maja Ząbek, Fabian Szulgo, Radosłąw Sobasz
MISTRZ ŚWIĄTECZNEJ ORTOGRAFII KLAS PIĄTYCH:
Wiktor Dec
MISTRZ ŚWIĄTECZNEJ ORTOGRAFII KLAS SZÓSTYCH:
Jadwiga Rzewuska
MISTRZ ŚWIĄTECZNEJ ORTOGRAFII KLAS SIÓDMYCH:
Daria Kozicińska
MISTRZ ŚWIĄTECZNEJ ORTOGRAFII KLAS ÓSMYCH:
Szymon Jędryczko
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
10 stycznia nastąpiło wręczenie nagród w konkursie literackim dla klas czwartych. Uczniowie redagowali listy opisując w nich niezwykłe, zimowe przygody. Prace, które wyszły spod ręki naszych uczniów, były bardzo ciekawe. Przenosiły w świat zimowej aury, śniegowych bałwanów, kuligów i szalonych zabaw na śniegu.
A oto zwycięzcy:
Wyróżnienia: Gabriela Lichołat i Maja Rynkowska
Gratulujemy i życzymy kolejnych literackich sukcesów!
10 stycznia wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu "My Christmas Pictionary". W konkursie wzięło udział 15 uczennic naszej szkoły, które stworzyły piękne słowniczki obrazkowe prezentujące elementy tradycji bożonarodzeniowych w krajach anglojęzycznych.
W kategorii klas 1-4 zwyciężyły:
- 1 miejce ex aequo Zosia Preuszof kl. IIB, Maja Grabkowska kl. IIIA, Katarzyna Preuszof kl. IIIA
- 2 miejsce Weronika Mikołajczyk, kl. IA
- 3 miejsce Lena Cywka, kl. IIIA
W kategorii klas 5-8 zwyciężyły:
- 1 miejsce Ewa Ruśniak z kl. VIIIA
- 2 miejsce Selena Kozłowska-Szakal, kl VIB
- 3 miejsce ex aequo Lena Kania i Julia Grudzińska, obie z kl. VIA
Konkurs został zorgranizowany przez zespół językowy naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu!
Z radością informujemy o realizacji projektu „Echa Natury– doposażenie szkolnego lapidarium geologicznego” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach konkursu "Kształtowanie świadomości proekologicznej i ochrona przyrody – Edukacja ekologiczna". Projekt ten jest doskonałą okazją do rozwijania wiedzy ekologicznej wśród uczniów i aktywnego działania na rzecz środowiska naturalnego.
Jednym z kluczowych elementów projektu jest budowa altany ogrodowej w szkolnym lapidarium. To nowe miejsce będzie pełnić funkcję edukacyjną i rekreacyjną, umożliwiając uczniom prowadzenie zajęć terenowych oraz organizację różnorodnych warsztatów przyrodniczych na świeżym powietrzu. Altana stanie się przestrzenią sprzyjającą integracji, nauce i odpoczynkowi w bliskim kontakcie z przyrodą.
W ramach projektu zostaną zorganizowane warsztaty przyrodnicze prowadzone przez specjalistów z zakresu ochrony środowiska. Tematyka zajęć będzie obejmować zagadnienia niezwykle ważne dla przyszłości naszej planety, takie jak:
Warsztaty te pozwolą uczniom zdobyć nową wiedzę, zrozumieć, jak codzienne decyzje wpływają na środowisko, oraz zainspirują ich do podejmowania działań proekologicznych.
Kolejnym etapem realizacji projektu będą laboratoria przyrodnicze, prowadzone przez nauczycieli nauk przyrodniczych. Podczas zajęć uczniowie będą mogli eksperymentować, badać i zgłębiać tajemnice natury. Praktyczne działania, obserwacje oraz proste eksperymenty pomogą rozwijać umiejętności badawcze, krytyczne myślenie i odpowiedzialność za otaczające środowisko.
Serdecznie dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za wsparcie naszego projektu. Wierzymy, że wspólne działania pozwolą nam kształtować świadome, odpowiedzialne i zaangażowane w ochronę przyrody społeczeństwo.
Zapraszamy do śledzenia postępów realizacji projektu oraz do aktywnego udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach edukacji ekologicznej!
W załączeniu pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego nt. szczepień przeciwko HPV. Pismo jest skierowane do rodziców dzieci w wieku od 9 r.ż. do 14 r.ż. i w szczególny sposób omawia Powszechny Program Szczepień Ochronnych przeciw HPV realizowany w Polsce od 1 czerwca 2023r., będący częścią Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030.
20 grudnia 2024r.nasza szkoła odczuła już magię Świąt Bożego Narodzenia. Ten dzień rozpoczęliśmy od przepięknego przedstawienia przygotowanego przez panie Martę Matak i Agnieszkę Głębocką a była to "Opowieść wigilijna". Spektakl uświetnił śpiew zespołów Ambrozja, pod kierunkiem pani Agnieszki Sochy oraz Lawy pani Edyty Wasiluk- Jarosz. W organizaji widowiska pomogli również - pani Katarzyna Jankowska oraz pan Paweł Iwanicki. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli również goście- rodzice uczniów,pracownicy szkoły, przedstawiciele Klubu Seniora w Młynarach, pani Renata Bednarczyk-burmistrz miasta i gminy Młynary, pani Anna Kołodziej- Rabiczko- sekretarz urzędu gminy Młynary, pan Karol Jóźwiak- przewodniczący rady miasta oraz kieroownicy i dyrektorzy jednostek współpracujących ze szkołą: pani Dominka Zabiełło,Alina Mikołajczyk, pani Wioletta Kolator, pan Sławomi Łowczak, pani Katarzyna Żukowska, pani Katarzyna Rucińska. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na spotkania wigilijne w klasach a najmłodszych uczniów odwiedził oczywiście mikołaj, za co dziękujemy panu Wiesławowi Skrzypkowi. Rodzicom serdecznie dziękujemy za wspaniałe klasowe poczęstunki. Był to piękny i magiczny dzień wprowadzający wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
W ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” promującej czytelnictwo wśród najmłodszych, w naszej bibliotece szkolnej zostały uroczyście wręczone książeczki autorstwa Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”. Lektury zostały przekazane przez Instytut Książki, pomysłodawcę tego ogólnopolskiego projektu, jako bezpłatna „Wyprawka czytelnicza” dla każdego pierwszoklasisty. Instytut Książki przygotował także broszury dla rodziców dotyczące informacji na temat wspierania dzieci w poznawaniu świata literatury oraz zachęcające do wspólnego rodzinnego czytania pod hasłem:
„Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”
Miłym upominkiem do książeczek były zakładki – kolorowanki.
Mamy nadzieję, że efekty pojawią się szybko, a uczniowie będą częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej.